• Nicolas Alamanos (IRFU, CEA Saclay)
  • Naftali Auerbach (Tel Aviv University)
  • Tom Aumann (TU Darmstadt, GSI)
  • Faical Azaiez (iThemba LABS)
  • Christian Beck (Strasbourg)
  • Klaus Blaum (MPI Heidelberg)
  • Angela Bracco (University of Milan)
  • Bradley Cheal (University of Liverpool)
  • Gianluca Colo (University of Milan)
  • Anna Corsi (IRFU, CEA)
  • Pawel Danielewicz (MSU, NSCL)
  • Pierre Descouvemont (ULB, Brussel)
  • Pieter Doornenbal (RIKEN)
  • Victoria Durant (TU Darmstadt)
  • Peter Egelhof (GSI Darmstadt)
  • Ronald Fernando Garcia Ruiz (University of Manchester)
  • Sydney Gales (IPN Orsay)
  • Danilo Gambacurta (ELI-NP)
  • Stefano Gandolfi (Los Alamos)
  • Marcella Grasso (IPN Orsay)
  • Gaute Hagen (University of Tennessee)
  • Kouichi Hagino (Tohoku University)
  • Kevin Insik Hahn (Ewha Womans University; ANPhA)
  • Byungsik Hong (Korea University; ANPhA)
  • Ong Hooi Jin (RCNP Osaka)
  • Elias Khan (IPN Orsay)
  • Masaaki Kimura (Hokkaido University)
  • Maria Kmiecik (IFJ PAN Krakow)
  • Tzany Kokalova (University of Birmingham)
  • Shigeru Kubono (RIKEN)
  • Karlheinz Langanke (GSI Darmstadt)
  • Matthieu Lebois (IPN Orsay)
  • Silvia Lenzi (University of Padova)
  • Weiping Liu (CIAE Beijing; ANPhA)
  • Wen-Hui Long (Lanzhou University)
  • Adam Maj (IFJ PAN Krakow)
  • Paul Mantica (MSU, NSCL)
  • Javier Menendez (University of Tokyo)
  • Jie Meng (PKU Beijing)
  • Tohru Motobayashi (RIKEN; ANPhA)
  • Tetsuya Murakami (Kyoto University)
  • Hitoshi Nakada (Chiba University)
  • Peter Navratil (TRIUMF)
  • Takaharu Otsuka (University of Tokyo)
  • Michael Paul (Hebrew University)
  • Sophie Peru-Desenfants (CEA/DAM)
  • Peter Ring (TU Munich)
  • Gianfranco Prete (INFN Legnaro)
  • Xavier Roca-Maza (University of Milan)
  • Hiroyuki Sagawa (RIKEN)
  • Takehiko Saito (GSI Darmstadt)
  • Alok Saxena (BARC; ANPhA)
  • Peter Schuck (IPN Orsay)
  • Susumu Shimoura (CNS, University of Tokyo)
  • Olivier Sorlin (GANIL)
  • Toshimi Suda (Tohoku University)
  • Toshio Suzuki (Nihon University)
  • Atsushi Tamii (RCNP Osaka)
  • Kazuhiro Tanaka (KEK; ANPhA)
  • Ingo Tews (INT Seattle)
  • Aurora Tumino (Enna, INFN-LNS)
  • Tomohiro Uesaka (RIKEN)
  • Calin Ur (ELI-NP, Bucharest)
  • Marine Vandebrouck (IRFU, CEA)
  • Andrej Vdovin (JINR Dubna)
  • David Verney (IPN Orsay)
  • Victor Voronov (JINR Dubna)
  • Kathrin Wimmer (University of Tokyo)
  • Hidetoshi Yamaguchi (CNS, University of Tokyo)
  • Xiaofei Yang (KU Leuven)
  • Yanlin Ye (PKU, Beijing)
  • Victor Zamfir (ELI-NP, Bucharest)